Персональна виставка Болгарської Алли - майстрині ткацтва та вишивки

Персональна виставка Болгарської Алли - майстрині ткацтва та вишивки

Сьогодні в Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки Болгарської Алли - майстрині ткацтва та вишивки

Алла Болгарська народилася 25 лютого 1974 року в м.Ямполі.

З 1980-1989 рік навчалася у Ямпільській СШ №1. У1992 році закінчила Заболотненське професійно-технічне училище №31, за професією кухар-кондитер. У 2014 році закінчила комунальний вищий навчальний заклад «Тульчинське училище культури» за спеціальністю «Декоративно-ужиткове мистецтво» та здобула кваліфікацію «Керівник аматорського колективу (гуртка, студії) декоративно-ужиткового мистецтва, художник-виконавець, викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів». З 2002 року є членом аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка», з 2012-2017 рік працювала керівником даного колективу.

Майстриня протягом багатьох років працює в різних галузях декоративно-ужиткового мистецтва. Її твори привертають увагу глядачів своєю вишуканістю та яскравою колористикою. Вона зробила вагомий особистий внесок в розвиток і збереження традицій подільської вишивки, досконало володіє основними техніками вишивання. Має зібрання зразків старовинних вишивок, які творчо використовує для створення власних виробів.

Окрім цього майстриня займається ткацтвом, виготовленням народної ляльки та оберегів. У 2010 році презентувала особисту виставку вишиваних та декоративно-ужиткових робіт (українські жіночі костюми, чоловічі та жіночі сорочки, рушники, ікони) у Ямпільському музеї образо-творчого мистецтва.

З 2005 року по теперішній час Алла Борисівна активний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів (Молдова, Франція, Греція, Іспанія). У 2011 році брала участь у культурно-мистецькій акції вишивання рушника Ямпільського району «Рушник Єдності».

Алла Борисівна як вмілий керівник та майстер творчо застосовує і передає свої знання дітям та дорослим, користується авторитетом серед людей, у спілкуванні ввічлива, у побуті скромна. А головний талант майстрині - уміти радіти життю, любити цей світ і людей!

З 2013 року працює в Ямпільському міському будинку дитячої та юнацької творчості, є керівником гуртків «Народної творчості» та «Художньої вишивки». У 2019 році стала учасником мистецького проєкту «Шляхами тканої Буші» і отримала сертифікат про проходження навчального курсу з традиційного ткацтва, яке стало для неї невід’ємною частиною її творчості, а це на виставці представлено подільські ткані барвисті пояси, рушники, серветки. Адже в давніх витканих орнаментах відчувається сила духу українського народу, і це не високі слова, ці знаки – збережений код нації, яка не раз боролась за свою землю і місце під сонцем. Вже сьогодні майстриня відроджує не просто місцеве ткацтво, а незламний дух цієї землі.

У 2020 році на міжнародному конкурсі «Зірки Версалю – 2020» виборола перше місце у категорії «декоративно-прикладне мистецтво». Там майстриня презентувала вишиту блузу «Золото Поділля», яку Алла вишила для матері. За рішенням журі, майстрин здобула перемогу у номінації «Професіонал».Ця сорочка унікальна тим, що в оздобленні використано кілька технік і різноманітних швів. На ній можна знайти традиційну подільську «качалочку», «солов’їні вічка», «курячий брід», «штапівку», а також «рахункову гладь», «зерновий вивід», мережку «подвійний прутик». На сьогоднішній виставці ця сорочка зайняла почесне місце хоча окрім неї, ще представлені вишиті сорочки, ляльки, писанки, картини на склі, розписані тарілочки та різноманітні обереги.


Date   Опубліковано: 2023-04-27    Інші Виставки