71 обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

71 обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

10 жовтня 2019 року відбулося відкриття
71-ї обласної виставки образотворчого та
декоративно-прикладного мистецтва, яка проходитиме у
виставковій залі обласного краєзнавчого музею.

Народна творчість – величне дерево, де яскравими суцвіттями сяють перлини, створені талановитими майстрами. Мить, коли руки митця творять у поєднанні з душею, народжує шедеври народного мистецтва.
Кожного року, вже традиційно в жовтні - напередодні Дня українського козацтва, в м.Вінниці відкривається обласна виставка народного мистецтва, яка радує вінничан та гостей міста своєю неперевершеною експозицією. Адже щоразу вона створюється з прекрасних робіт найталановитіших майстрів Вінниччини з різних видів народного мистецтва.
2019 рік визначний для обласного центру народної творчості тим, що ми відзначатимемо 80-річчя своєї діяльності, яка спрямована на збереження та розвиток традиційної української культури на Вінниччині, тому нинішня виставка присвячується нашому славному ювілею і зустрічає своїх відвідувачів безцінними скарбами подільського краю.
Особливу увагу в експозиції 71-ї обласної виставки приділяється елементам нематеріальної культурної спадщини, отож центром експозиції виставки є кращі зразки бубнівської кераміки, клембівської вишивки і жванського килимарства, традиція яких ввійшла до національного та обласного реєстрів ЕНКС. Чільне місце в експозиції займає сторінка, присвячена 10-ій річниці обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини», започаткованій у 2009 році. Адже після того як 45 вишивальниць з 27 районів і міста Вінниці вишили восьмиметровий обласний рушник-оберіг до Дня Незалежності України, у кожному районі стали вишиватись районні і сільські рушники. Безпосередньо в цьому році відбулась така акція в Піщанському районі, отож вишиті рушники-обереги сільських громад, вишитих під час цієї акції і прикрашатимуть нашу виставку.

Виставка триватиме з 10 жовтня по 10 листопада 2019 року


Date   Опубліковано: 2019-10-10    Інші Виставки