ХІ всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського

ХІ всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського

12 січня 2019 року у с. Хомутинці Калинівського району а 13 січня у м. Калинівці відбулося ХІ Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського, присвячене 185 річниці від дня його народження. 
Свято розпочалося 12 січня у селі Хомутинці на батьківщині Степана Руданського, де учасники свята відвідали музей Степана Руданського, поклали квіти до погруддя С.Руданського та могил батьків поета-сатирика. 
Далі у сільському Будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений 185 річниці від дня народження поета-гумориста, у якому взяли участь аматорські колективи Калинівського району, а також театр естради Теплицького РБК та гумористи з Тернополя, Переяслав-Хмельницького, Києва.
Традиційно участь у концертній програмі взяли лауреат та дипломанти Премії Степана Руданського 2018 року та учасники Вінницького куреня гумористів на чолі з Віктором Цимбалом.
Почесним гостем свята був народний депутат України Петро Юрчишин. 
13 січня з самого ранку площа перед будинком культури була заповнена світлицями територіальних громад Калинівщини. В 11,00 свято розпочалося традиційним покладанням квітів до погруддя 
На святі були присутні почесні гості: президент України Петро Порошенко, прем’єр міністр України Володимир Гройсман, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник, начальник управління культури Вінницької ОДА Станіслав Городинський, керівництво Калинівського району та багато інших гостей. На фестиваль приїхали гумористи з Тернопільської, Миколаївської, Київської, Хмельницької областей та міста Києва. 
Одним з головних моментів свята стало вручення Всеукраїнської премії імені Степана Руданського за 2018 рік, яку отримав вінничанин Вадим Вітковський. Дипломантами стали Віктор Цимбал з Вінниччини та Василь Шаройко з Миколаєва.
А далі на сцену запросили гостей із міста Камянець-Подільський - народний амторський театр пісні «Пісенне мереживо» Камянець-Подільського РЦКіМ «Розмай» Хмельницької області, керівник Володимир Кусік, які привітали всіх з святами та передали вітання з Хмельниччини, бо в Камянець Подільському Степан Руданський у свій час навчався в духовній семінарії. Приємно було послухати поетів-гумористів з Тернополя Ореста Чоловічка та Миколу Базіва, Борис Герус, поета-гумориста з міста Переяслав-Хмельницький Київської області, Ніну Дичанівська - гумористку з с. Нова Олександрівка Миколаївської області, Михайла Герасимчука з Києва та інших учасників концерту.
Також у концерті взяли участь народні аматорські колективи: «Smagron» Самгородоцького СБК Козятинського району, керівник Ольга Савенецць; «Сміхотворики» Тульчинського коледжу культутри, керівник Оксана Дорошенко; «Маленький театр» Тульчинського коледжу культури, керівник Любов Прилипко; «Берегиня», Бирлівського СБК Бершадського району, керівник Юрій Уманський; «Лебедонька» Липовецького РБК, керівник Оксана Цивлюк;
«З роси й води» Вінницького РБК, керівник Тетяна Казанська;
«Заграй» Сосонського СБК Вінницького району, керівник Володимир Бабенко, а також творчі колективи, гумористичні дуети та виконавці гумору з Калинівського району.
Традиційно найспритніші хлопці лізли на високий стовп за призами, піднімали гирі та брали участь у змаганнях з арм-реслінгу.
На площі демонстрували свої вироби майстри народного мистецтва Калинівщини та Вінниччини, проводилась жвава торгівля, варилася юшка та смажилися шашлики.
Всі були у захваті від свята.


Date   Опубліковано: 2019-01-16    Інші Виставки