ІІ обласний фестиваль народної культури «Одвічна Русава»

ІІ обласний фестиваль народної культури «Одвічна Русава»

В селі Стіна, Томашпільського району відбувся ІІ обласний фестиваль народної культури «Одвічна Русава». У фестивалі взяли участь 26 колективів з 18 районів області,  міст Вінниці та Ладижина. З них фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів – 14, весільних та троїстих музик – 5, вокальних ансамблів – 4, а також 1 дует та 2 виконавиці народних пісень, 27 майстрів  декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з Вінниці та районів області.

В рамках фестивалю проводився конкурс «Куховарка-господиня – всього роду берегиня». Смачними стравами української кухні частували гостей 14 кухарок.

Привітно зустрічали дорогих гостей у кожній світлиці Томашпільщини, які представляли ужиткове мистецтво та традиційні народні страви.

Після оглядин світлиць були визначені переможці в номінації «Найгостинніша кухарка». Ними стали: Маруненко Марія Феодосіївна (м.Іллінці), Войтюк Віра Аксентіївна (с.Мигалівці Барського району) та в номінації «Найапетитніша страва» – Сандюк Людмила Василівна (м.Ладижин). Переможцям було вручено спеціальні дипломи фестивалю.

У фестивалі «Одвічна Русава» цього року взяли участь багато нових  колективів,  які ще не мають почесних звання «народний». А саме: з Іллінецького, Липовецького, Піщанського, Теплицького, Хмільницького, Тиврівського, Чернівецького, Томашпільського районів.

Вперше взяти участь у концертній програмі були запрошені інструментальні гурти, які збагатили звукову палітру, урізноманітнили програму. По завершенню виступів творчих колективів  слова подяки, радості, віри у щасливе майбутнє висловила майстриня, фольклористка,   Зоя Зосимівна Чорна. Вона відмітила унікальність, духовне багатство села Стіни, талант односельців, які майстерно співають, танцюють, зберігають  і примножують народні скарби.

Учасники фестивалю були відзначені подяками управління культури і туризму облдержадміністрації та пам’ятними сувенірами, дисками фільмів «Мистецтво одного села».


Date   Опубліковано: 2012-03-21    Інші Виставки