"Мови різні – душа одна" 2016

Сьогодні, 19 лютого у Світлиці ВОЦНТ відбулось літературно-мистецьке свято «Мови різні – душа одна»
до Міжнародного дня рідної мови

Скільки є народів на Поділлі,
Скільки мов дзвенить в моїм краю
Гомоном пісенним на привіллі,
Щебетом пташиним у гаю.

Кожна мова – стрічка кольорова
В нашому барвистому вінку,
Зберегти належить кожне слово,
Як мале зернятко в колоску.

Кожна мова – це душа народу,
Суть його, історія жива,
Боротьба одвічна за свободу,
Пісня роду, давня і нова –

Хай звучить на повен голос нині
На Поділлі, в рідній Україні!
Жанна Дмитренко

У жовтні 1999 року на 30-ій сесії Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови. Починаючи з 21 лютого 2000 року, це свято відзначають і в Україні. Встановленням цього дня міжнародна організація ЮНЕСКО хотіла привернути увагу світової прогресивної спільноти до ролі мови в житті суспільства, до її проблем. Адже мова є не лише засобом людського спілкування, а й основною ознакою нації. В кожній мові відтворюється і зберігається історія народу, його культура. Нині у світі люди говорять на шести тисячах мов, і приблизно половина з них – під загрозою зникнення.
В Україні проживає понад 130 національностей. Збереженням своєї самобутності та ідентичності на Вінниччині опікуються 80 національно-культурних товариств 17 національностей. 
Щороку в Світлиці обласного центру народної творчості проводиться літературно-мистецьке свято «Мови різні – душа одна», на яке запрошуються письменники, літературознавці, журналісти, представники національних товариств, які проживають на Поділлі та їх творчі колективи. 
В програмі нинішнього свята – виступи творчих колективів національно-культурних товариств:
- Вінницьке обласне земляцтво білорусів, голова – Володимир Кочелаба: Володимир Карізна «Люблю тебя Белая Русь», Леонід Вершанка «Настольгия», «Заповіт» Т.Шевенка у перекладі Янки Купала, Максим Танк «Заслонов» виконують Грета Ігнатович та Михайло Тишкевич;
- Вінницька міська громадська організації «Конфедерація поляків Поділля ХХІ століття», голова Олена Гаврилюк: Вінсент де Поль уривок з поеми «Пісня про нашу землю» виконують Інна Андріїв, Анна Воробйова, Анастасія Мотилюк, Єлизавета П’янкова, Максим Карпенко; 
-Громадська організація «Вінницька азербайджанська община «ОГУЗ», голова – 
Абдуллаєв Наміг Закіф огли: вірші Бахтияра Вахабзаде та Самеда Вургуна читають Рустам Сафаров та Акбар Шахбандаєв.
-Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, 
ромале!», голова Андрій Сенченко: циганська народна пісня «Кай йоне» - Андрій та Наталя Сенченки;
Українську сторінку на святі представили: Валентина Сторожук (поетеса, письменниця, член НСПУ, заступник головного редактора літературно-мистецького журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України), Валентина Гальянова (письменниця, член НСЖУ, кореспондент Вінницького обласного радіо), Жанна Дмитренко (поетеса, депутат обласної ради, провідний методист ОЦНТ), автор та виконавиця Зоя Красуляк (провідний методист ОЦНТ), студентка Вінницького училища культури і мистецтв імені М.Д.Леонтовича Дарія Странцева (викладач Ю.Васюк), юна виконавиця народних пісень Евеліна Сентемон (викладач Ю.Васюк).
Сподіваємося, що такі заходи об’єднуватимуть людей різних національностей, спонукатимуть до дружніх стосунків та нових творчих проектів.


Date   Опубліковано: 2016-02-19    Інші Виставки