XI обласний мистецький фестиваль "Мамину сорочку пригорну до серця"

XI обласний мистецький фестиваль

 

В с. Клембівка Ямпільського району 17 серпня відбувся ХІ обласний мистецький фестиваль  «Мамину сорочку пригорну до серця».

Учасниками обласного фестивалю стали більше 30 майстрів з різних видів народного мистецтва: вишивка, ткацтво, гончарство, витинанка, лялька-мотанка, народне малярство, живопис, різьба по дереву, художня іграшка тощо.

На фестиваль завітали директор департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський, в.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, голова обласної організації НСПУ, письменник Вадим Вітковський, поетеса Ніна Гнатюк, 9 майстрів із республіки Молдова, а також відомі народні умільці, серед яких знані майстри гончарного мистецтва родина Погонець та син відомого майстра Максим Рижий, вишивальниці, заслужений майстер народної творчості Галина Данилюк, Марія Савчинська, різбляр із Гнаткова Анатолій Лук’янчик та інші. Також взяли участь майстри-умільці із Клембівки та різних сіл Ямпільського району.

Фестивальні заходи традиційно відбувались на площі біля місцевого будинку культури. На виставці національного одягу, виготовленого та вишитого місцевими майстринями, можна було побачити експозицію українського одягу з візерунками, які були на Поділлі у різні історичні часи, а також придбати вишиванку з візерунком, виготовлену особливою технікою.

 Крім того, кращі майстри з різних куточків нашої області привезли свої роботи, виконані у техніці  вишивки, малювання, різьби по дереву. Відвідувачі свята з великим задоволенням розглядали роботи майстрів та охоче купували різьблені тарелі, що зачаровують мереживною філігранністю, прикраси, сорочки та іншу ексклюзивну красу для себе та своєї родини.

По закінченні огляду виставок розпочався концерт, який зібрав глядачів біля імпровізованої, вбраної в українську колористику та уквітчаної сцени. Урочиста частина розпочалася словами про те, що українська вишивка повинна бути відновлена та зацікавити молодь у тому, що українські звичаї та традиції неповторні, унікальні, а сама українська вишивка - той оберіг, який прийшов до нас із глибини століть, від наших пращурів.

Всі учасники заходу були відзначені дипломами, подяками та пам’ятними сувенірами від управління культури і мистецтв облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.

 


Date   Опубліковано: 2019-08-20    Інші Виставки