Культурологічна акція Мальована Хата

Культурологічна акція Мальована Хата

З 31 липня по 12 серпня у селі Сліди Могилів-Подільського району проходила неординарна культурологічна акція«Мальована Хата». Художникам з України, Польщі та Молдови було запропоновано розписати у традиційному українськом стилі житлові будинки та господарчі будівлі мешканців села.

Завдяки акції село Сліди стало відомим на всю Україну. Адже кожен з 13 художників залишив свій слід в історії села, зробивши йому унікальний подарунок.

Один з ініціаторів проекту, голова мистецької фундації «Арт-слід» Микола Крижанівський назвав «Мальовану хату» культурною революцією, яка перевернула свідомість місцевих жителів і несе величезну духовну місію.

Сліди розквітли багатим цвітом. Двадцять хат та господарських будівель центральної вулиці звеселіли і засміялися, прикрасивши центр села. Засміялися й люди, які частували митців та гостей свята варениками, пампушками та напоями, гостинно виставивши наїдки перед своїми оселями. А від організаторів акції художники отримали дипломи та подяки від вінницької обласної державної адміністрації, районної влади, сільської громади.

Голова сільради Ірина Максимчук запевнила, що акція матиме продовження, адже в селі ще багато залишилося охочих прикрасити оселі авторськими малюнками.


Date   Опубліковано: 2012-08-16    Інші Виставки