XII обласний онлайн фестиваль-конкурс аматорського кіно "Кінометр"

XII обласний онлайн фестиваль-конкурс аматорського кіно

27 листопада 2020 р. у кінотеатрі "Родина" відбулося урочисте закриття та нагородження учасників XIII обласного онлайн фестивалю-конкурсу аматорського кіно "Кінометр"

Обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр» був зініційований обласним центром народної творчості у 2008 році. З того часу він проводиться щорічно за підтримки управління культури і мистецтв облдержадміністрації та до 2020р. бувшого Центру кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля».

За роки проведення фестивалю-конкурсу було представлено понад 200 короткометражних фільмів, де учасники продемонстрували належний рівень майстерності та володіння мистецтвом операторської, режисерської роботи, актуальності вибору теми, володіння основами монтажу фільмів.

Для популяризації та розвитку кіноаматорства Вінниччини, представлення кращих фільмів аматорських кіностудій, фіксацій культурно-мистецький заходів області діють 20 аматорських кіностудій, з них - 6 удостоєні почесного звання «народна аматорська». Це кіностудії: Гайсинського РБК, «Ювілей» Чечелівського СБК Гайсинського району, «Поділля» Тульчинського РБК, «Гіпаніс» Хмільницького РБК, «ТУК-студія» Тульчинського фахового коледжу культури та «Промінь» Мазурівського СБК Чернівецького району.

Мета фестивалю-конкурсу: згуртувати талановитих, творчих молодих людей, налаштувати їх на хвилю творчого пошуку, а надалі, через відеофільми молодих кіноаматорів привернути увагу громадськості до гострих соціальних проблем, які, на жаль, є в нашому суспільстві, саме для того, щоб кожна людина зрозуміла, що вона несе відповідальність за все, що відбувається навколо неї.

За традицією, щороку у листопаді до Вінниці з’їжджаються кіноаматори Вінниччини та представляють фільми у номінаціях: «Документальний фільм», «Ігровий фільм» та «Відеокліп». У зв’язку з cкладною епідеміологічною ситуацією, що склалася у світі, викликала проблеми проведення культурно-мистецьких заходів, тому цьогорічний фестиваль - конкурс працював згідно всіх вимог в онлайн режимі.

Журі цьогорічного онлайн фестивалю-конкурсу переглянули 18 фільмів кіноаматорів – учасників із Гайсинського, Бершадського, Чернівецького районів області та міст Тульчина і Ладижина. Великою приємністю є те, що кожного року до фестивалю-конкурсу активно долучаються студенти Тульчинського фахового коледжу культури. Цього року вони представили 12 фільмів.

За результатами журі цьогорічного фестивалю-конкурсу аматорського кіно

«Кінометр», яке очолив Іван Педорук, заслужений журналіст України, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, серед представлених 18-ти короткометражних фільмів учасників фестивалю-конкурсу І місце в номінації «Документальний фільм» зайняв Максим Воротнюк, студент Тульчинського фахового коледжу культури за фільм «Ангел з одним крилом», ІІ місце в номінації «Ігровий фільм» зайняв Сергій Качмар, керівник народної аматорської кіностудії «Поділля» Комунального закладу «Районний будинок культури» Тульчинської районної ради за фільм «Чугайстер»,

ІІІ місце в номінації «Відеоролик» зайняв Ілля Паламарчук, студент Тульчинського фахового коледжу культури за фільм « Екскурсія вихідного дня».

Фільми переможців фестивалю-конкурсу будуть демонструватися в соціальних мережах та під час урочистого закриття та нагородження учасників обласного онлайн фестивалю-конкурсу аматорського кіно «Кінометр» 27 листопада 2020р. о 12.00 у Вінницькому кінотеатрі «Родина».Date   Опубліковано: 2020-12-02    Інші Виставки