Презентація довідника «Народні майстри Вінниччини»

Презентація довідника «Народні майстри Вінниччини»

28 лютого 2019 року у Світлиці ОЦНТ відбулася презентація довідника «Народні майстри Вінниччини», який став чудовим подарунком до 80-річчя діяльності обласного центру народної творчості, що відзначатиметься в жовтні цього року. 
Наше Поділля завжди славилось і славиться самобутньою культурою, яка сягає корінням найдавніших часів. Підтвердженням цього є традиційне мистецтво, що служить невичерпним джерелом натхнення майстрам народної творчості Вінниччини, які працюють в різних видах народного мистецтва. Кожен з видів традиційного українського мистецтва тісно пов'язаний з історією, національними звичаями рідного краю і свідчить про мистецьку обдарованість народних умільців в гончарстві, ручній вишивці, різьбі по дереві, ткацтві і килимарстві, народному малярстві, витинанкарстві, писанкарстві, соломоплетінні, декоративному розписі, плетінні з рогози і лози тощо.
У довіднику викладено короткий творчий шлях майстрів, які шанобливо ставляться до збереження народних традицій і прагнуть до вдосконалення своєї професійної майстерності. Всього творчість 105 майстрів, 11 студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і 2 громадських організацій презентована на сторінках довідника «Народні майстри Вінниччини».
Крім того у довіднику є Іменний покажчик майстрів декоративно-прикладного мистецтва по районах області, в якому вписано ще понад 800 майстрів Вінниччини.
Це видання стане у нагоді не тільки для мистецтвознавців та майстрів, а й для кожної людини, яка цікавиться традиційним народним мистецтвом.

В рамках презентації довідника «Народні майстри вінниччини» відбулись:
- Слайд-шоу сторінок довідника «Народні майстри Вінниччини»;

- Вшанування пам’яті народних майстрів, які прославили наш край в минулому, зокрема це творчість світлої пам’яті таких знаних майстрів Вінниччини, як: лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Віктора Наконечного (с.Клембівка Ямпільського району), заслуженого майстра народної творчості України Олексія Луцишина (м.Вінниця), заслуженого працівника культури України Марії Руденко (с.Слобода-Яришівська Могилів-Подільського району), заслуженого художника України Олександра Ковальчука (м.Вінниця), Леоніда Панкоші (смт.Тиврів), Тетяни Мороховець (м.Могилів-Подільський), Романа Чмерука (смт.Погре-бище), Олександра Крутих (м.Вінниця).

– Відзначення майстрів - активних учасників проведення фестивалів народного мистецтва. Це такі заслужені майстри народної творчості України, як: Галина Данилюк – автор ескізу подільського рушника «Вишивана доля Вінниччини» (2009 р.); Василь Слободянюк – автор серії картин народного малярства «Автентична Україна», що принесла йому перемогу у Всеукраїнському конкурсі на премію ім.Катерини Білокур (2018 р.); Іван Горобчук - автор 30 персональних виставок, який має в творчому доробку цілі серії робіт народного малярства, іконопису та живопису. До слова запрошувались писанкарки Тетяна Пірус і Марина Верхова-Юрченко, які є ініціаторами проведення Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка», що 02-04 травня цього року вже вп’яте відбудеться на Вінниччині. Як вчитель і учень в трьох поколіннях гончарів були відзначені Людмила Філінська, Вікторія Ніколаєва і Михайло Діденко. Сім’я майстрів-етнографів Віктора Косаківського, доцента кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та Наталя Шпак-Косаківська, заслужений майстер народної творчості України, привітали майстрів з гарною подією та прокоментували свою виставку старожитностей з власної колекції «На перехресті скатерок та рушників», що нещодавно була презентована у Світлиці ОЦНТ;

- Концертні номери від автора та виконавиці Зої Красуляк, учасників народного аматорського вокального ансамблю «З роси й води» Вінницького РБК та поетеси Жанни Дмитренко.






Date   Опубліковано: 2019-03-01    



Інші Виставки